Náhradné plnenie 2023

 

Ušetrite 1540€ pre vašu školu alebo spoločnosť za náhradné plnenie!


 

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva viac ako 20 zamestnancov je povinný podľa Zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti zamestnávať 3,2 % zdravotne postihnutých občanov.

Ak tak neurobí, má dve možnosti. Prvou možnosťou je, že zaplatí za každého takéhoto chýbajúceho zamestnanca odvody štátu. Druhou a výrazne výhodnejšou možnosťou je využiť náhradné plnenie a nakupovať tovar a služby od nášho registrovaného sociálneho podniku CHANGE COMPUTER s.r.o. ako zamestnávateľa zdravotne znevýhodnených. Jedná sa o tovar, ktorý každá spoločnosť pravidelne nakupuje a obmieňa – notebooky, počítače, monitory, tlačiarne a komplet všetko príslušenstvo k výpočtovej technike. 

 

 VÝHODY NÁHRADNÉHO PLNENIA OD NÁS:

- získate tovar a služby ktorý potrebujete

- znižujete si svoje náklady

- podporujete sociálne zamestnávanie

 

Náhradné plnenie od nás je pre Vás výhodné, pretože za svoje peniaze, ktoré by ste inak museli zaplatiť štátu, získate tovar a služby, ktoré skutočne potrebujete. A nielenže znižujete svoje náklady, zároveň podporujete zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím.


 ODVODY ZA ROK 2023:

Odvody za povinné nezamestnávanie jednej ZŤP osoby: 1540 €

Hodnota tovaru za ktorú je potrebné nakúpiť na zrušenie odvodov: 1369€

ÚSPORA PRE SPOLOČNOSŤ: tovar v hodnote 1369 € + priama úspora 171 €


 

 

? AKO POSTUPOVAŤ PRE UPLATNENIE NÁHRADNÉHO PLNENIA ?

Kontaktujte nás a my Vám pomôžeme vybrať tovar, ktorý potrebujete. Po zrealizovaní zákazky a úhrade faktúry Vám pošleme vyplnené tlačivá a prílohy, ktoré predkladáte UPSVaR do 31. marca nasledujúceho roka. Tlačivá UPSVaR:

www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-zamestnavatela/informacia-k-nahradnemu-plneniu.html?page_id=13016

NA AKÝ TOVAR A SLUŽBY JE MOŽNÉ POUŽIŤ NÁHRADNÉ PLNENIE ?

Na akýkoľvek tovar (notebooky, počítače, monitory, tlačiarne, IT príslušenstvo...) a služby v našej ponuke. Vyberte si na našej stránke www.changecomputer.sk alebo nás kontaktujte, radi Vám poradíme pri výbere.

KEDY JE MOŽNÉ SI UPLATNIŤ 10%  A KEDY 100% NÁHRADNÉ PLNENIE ?

V prípade že sa jedná o tovar ktorý bol pre Vás upravovaný tzn. výrobok s našou pridanou hodnotou je výška náhradného plnenia 100% - napríklad upgradované notebooky, kompletované počítače, repasované počítače a notebooky, oprava počítačov a notebookov. Ak sa jedná o originálny neupravovaný tovar je výška náhradného plnenia 10% - napríklad monitory, tlačiarne, príslušenstvo.

 

Kontaktujte nás, radi Vám poradíme – choleva@changecomputer.sk, 0903 276 293